Agencja Literacka Andrew Nurnberg Associates Warsaw zajmuje się wyłącznie sprzedażą praw do tłumaczenia na język polski autorów reprezentowanych w pierwszym rzędzie przez londyńską agencję Andrew Nurnberg Associates, ale także autorów czołowych zagranicznych wydawnictw i agencji literackich – przede wszystkim z Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych. Strategia firmy ma na celu wzbudzenie jak największego zainteresowania autorami oraz prowadzenie każdej transakcji precyzyjnie i sprawnie, dlatego zapraszamy do współpracy polskich wydawców zainteresowanych szeroką ofertą wydawniczą.

Nasz Zespół

Marcin Biegaj

Dyrektor Zarządzający

Zanim stanął na czele warszawskiego biura Andrew Nurnberg Associates, Marcin był przez lata związany z prestiżową Agencją Literacką Graal.

W roli agenta specjalizuje się we współczesnej beletrystyce, kryminałach i thrillerach psychologicznych. Chętnie sięga również po lektury z zakresu psychologii, religii oraz literaturę faktu i reportaż i uważnie śledzi także literaturę dla młodych czytelników. Marcin jest absolwentem filologii polskiej i angielskiej.

Marta Ziółkowska

Asystentka Marcina Biegaja

Marta jest absolwentką lingwistyki, która pierwsze kroki w branży wydawniczej stawiała w Agencji Literackiej Graal – jako asystent i młodszy agent. Obecnie kończy psychologię na Uniwersytecie Warszawskim, jednak to książki zawsze były jej największą pasją. Specjalizuje się we współczesnej prozie i literaturze młodzieżowej oraz tytułach non-fiction z zakresu popkultury, lifestyle’u, sportu i rozwoju osobistego. Marta dołączyła do warszawskiego biura Andrew Nurnberg we wrześniu 2015 roku.

Anna Rucińska

Agentka

Przez 20 lat związana z Wydawnictwem Znak, najpierw jako kierownik działu praw, a następnie redaktor literatury pięknej. Z wykształcenia tłumacz tekstów specjalistycznych, od wielu lat pracuje też jako wykładowca i dzieli się swoją wiedzą ze studentami UJ i WSE w Krakowie. Jako redaktor nabywała i opiekowała się wieloma bestsellerowymi powieściami autorów polskich i zagranicznych. Teraz postanowiła wykorzystać swoje doświadczenie w pracy agencyjnej. Prywatnie „książkoholiczka”, mama dwóch córek i zapalona propagatorka ekologicznego stylu życia.

Izabela Wychowska

Sekretarz Agencji

Iza w roku 2005 zdobyła tytuł magistra ze specjalnością tłumaczeniową na Uniwersytecie Warszawskim, a następnie przez 7 lat pracowała dla dwóch polskich wydawnictw jako redaktor. W naszej agencji jest odpowiedzialna za sprawy administracyjne, koordynację pracy zespołu i biura, sprawne funkcjonowanie procesu obrotu dokumentów, monitorowanie bazy kontaktów i korespondencję firmową. W swojej pracy Iza ceni sobie, że może pomóc utalentowanym zagranicznym autorom trafić do serc polskich czytelników.