Agencja Literacka Andrew Nurnberg Associates Warsaw zajmuje się sprzedażą praw do tłumaczenia na język polski autorów reprezentowanych w pierwszym rzędzie przez londyńską agencję Andrew Nurnberg Associates, ale także autorów czołowych zagranicznych wydawnictw i agencji literackich. Strategia firmy ma na celu wzbudzenie jak największego zainteresowania autorami oraz prowadzenie każdej transakcji precyzyjnie i sprawnie, dlatego zachęcamy do współpracy wydawców zainteresowanych szeroką ofertą wydawniczą.

Nasz Zespół

Marcin Biegaj

Dyrektor zarządzający, Agent

Zanim stanął na czele warszawskiego biura Andrew Nurnberg Associates, Marcin ukończył polonistykę oraz anglistykę i był przez lata związany z prestiżową Agencją Literacką Graal.

W roli agenta specjalizuje się we współczesnej beletrystyce, kryminałach i thrillerach psychologicznych. Chętnie sięga również po lektury z zakresu psychologii, religii oraz literaturę faktu i reportaż i uważnie śledzi także literaturę dla młodych czytelników.

Marta Ziółkowska

Agent

Marta jest absolwentką lingwistyki i pierwsze kroki w branży wydawniczej stawiała w Agencji Literackiej Graal, a książki zawsze były jej największą pasją. Jako agentka specjalizuje się we współczesnej prozie i literaturze młodzieżowej oraz tytułach non-fiction z zakresu popkultury, lifestyle’u, sportu i rozwoju osobistego.

Anna Rucińska

Agent

Przez 20 lat związana z Wydawnictwem Znak, najpierw jako kierownik działu praw, a następnie redaktor literatury pięknej. Z wykształcenia tłumacz tekstów specjalistycznych, od wielu lat pracuje też jako wykładowca i dzieli się swoją wiedzą ze studentami UJ i WSE w Krakowie. Jako redaktor nabywała i opiekowała się wieloma bestsellerowymi powieściami autorów polskich i zagranicznych. Prywatnie „książkoholiczka”, mama dwóch córek i zapalona propagatorka ekologicznego stylu życia.